Ahmet Abakay

Genç - Yetişkin Psikoloğu

Eğitim:

2007-2011 İstanbul Üniversitesi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik

 

2012-2013 Rochester Institute of Technology (Amerika Birleşik Devletleri)

Dil Eğitimi (İngilizce)

 

2013-2015 Syracuse University (Amerika Birleşik Devletleri)

Tezli Yüksek Lisans

 

Deneyim:

2011- 2012 Okul Psikolojik Danışmanlığı

 

2013-2015 Syracuse University (ABD) bünyesinde;

            Üniversite kliniğinde aday terapist

            Brownell Ruh Sağlığı Merkezinde aday terapist

 

2016-2021 Kastamonu Üniversitesi

            Araştırma görevlisi

 

2021- … Boğaziçi Aile Danışma Merkezi

 

Kısa Özgeçmiş:

 

Ahmet Abakay 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden mezun olduktan sonra 2013 yılında, burslu olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne yüksek lisans yapmak üzere gitmiştir.

 

ABD’nin New York eyaletinde bulunan Syracuse University'deki yüksek lisans eğitimi sırasında travma ve cinsel yönelim/kimlik konularında dünyadaki önemli isimlerden biri olan Dr. Linda Stone-Fish gözetiminde danışan görmüştür. Yüksek lisans tezini yine aynı ismin danışmanlığında tamamlamıştır.

 

Eğitimi sırasında hem üniversitenin kliniğinde hem de Brownell Ruh Sağlığı Merkezinde psikiyatrist, sosyal hizmet uzmanı, akıl sağlığı danışmanı, klinik psikolog ve psikoterapistlerden oluşan bir ekibin için travma, depresyon, kaygı, bağımlılık konularında bireysel, çift ve ailelerle psikoterapi süreci yürütmüştür. Bu çalışmalar sırasında deneyimli akademisyen ve psikoterapistlerden bireysel ve grup süpervizyonu almıştır. Farklı disiplinlerden uzmanların yer aldığı bir ekiple çalışma imkânı sayesinde ruh sağlığının farklı boyutları, farklı yaklaşımlar ve tedavi süreçleri üzerinde bilgi ve deneyim kazanma fırsatı bulmuştur.

 

Türkiye'de ise 2015-2021 yılları arasında Kastamonu Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Bu süre içinde hem öğrencilere hem de yerelde çalışan ruh sağlığı uzmanlarına yönelik aile içi ilişkiler, istismar, şiddet konularında dersler verip, süpervizyon grupları yürütmüştür. Doktora çalışmalarına Hacettepe Üniversitesinde devam etmekte olup tez aşamasındadır. İleri seviyede ingilizce bilmektedir (this specialist is fluent in English).